Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Interaktywny produkt IT

opublikowane: 14 maj 2014, 09:45 przez Olga Filipek   [ zaktualizowane 14 maj 2014, 09:48 ]
Jest to ogólnopolski konkurs informatyczny  pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Oto niezwykła, nowatorska w skali kraju inicjatywa otwierająca nowe możliwości dla młodych twórców i pasjonatów nowoczesnych technologii.

Akademia Morska w Szczecinie, organizuje konkurs dla fanów wirtualnego świata, zapewniając laureatom i szkołom nie tylko interesujące nagrody (takie, jak np. rejs statkiem czy elektroniczne gadżety, łączna wartość nagród przekracza 20 000 zł) nie mniej wartościową nagrodą będzie dla uczestników konkursu możliwość zawodowego kontaktu z firmami, które wiodą prym w branży IT – laureaci konkursu mają szansę na praktyki, staże oraz pracę w zawodzie! Partnerami konkursu są między innymi: Microsoft, NetStream, Sup4Nav, Technopark Pomerania, Tieto, Unizeto.

Czym ten konkurs różni się od innych tego typu przedsięwzięć?

Przede wszystkim szerokim spectrum możliwości twórczych, jakie stoją przed uczestnikami –organizator konkursu daje pełną swobodę wyboru środków twórczych i technologii. Uczestnicy konkursu mogą stworzyć dowolny produkt IT użytkowany stacjonarnie lub publikowany w sieci internetowej np. 
  • grę
  • stronę www
  • animację
  • aplikację w dowolnie wybranej technologii

Liczy się kreatywność, wyobraźnia, łamanie schematów, nieszablonowe myślenie – mówi dr Piotr Borkowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konkursu IpIT. Konkurs stwarza prawdziwą szansę dla ukrytych do tej pory talentów, otwiera zawodową drogę przed młodymi twórcami oraz daje im możliwość nawiązania bliższego kontaktu z wykładowcami. Kierownicy pierwszych trzech najwyżej ocenionych prac przyjmowani będą na kierunek studiów Informatyka prowadzony w Akademii Morskiej w Szczecinie poza konkursem wyników egzaminu maturalnego.

W konkursie można zgłosić pracę dotyczącą dowolnej tematyki. W sposób szczególny zachęca się, aby projekt był związany tematycznie z akcją BezpieczneWakacje.pl, albo działał na platformie Windows Azure i był udostępniony jako open source. Wiąże się to z dodatkowymi nagrodami.

Jesteś uczniem szkoły średniej i nie możesz żyć bez komputera?

Nowe technologie to Twój „konik”, a programowanie lub grafika komputerowa to Twoje ulubione zajęcia? 

Oto Twoja szansa! Zgłoś swój udział w konkursie „Interaktywny produkt IT”!

Zapraszamy osoby indywidualne lub zespoły projektowe. Pracę konkursową można przesłać do końca września 2014 roku. 

Pokaż, na co Cię stać! Pokolenie Y na start!

Więcej informacji na http://informatyka.am.szczecin.pl w zakładce „Konkurs IpIT”.

Akademia Morska w Szczecinie jest uczelnią cywilną kształcącą profesjonalistów znajdujących z powodzeniem zatrudnienie na morzu i lądzie. Od 2010 roku na uczelni prowadzony jest kierunek Informatyka. Studia na kierunku Informatyka realizowane są we współpracy z firmami z branży IT. Partnerzy wspomagają proces dydaktyczny między innymi poprzez współprowadzenie wybranych zajęć dydaktycznych, współprowadzenie prac dyplomowych, współorganizację praktyk zawodowych. Uwzględnienie w procesie dydaktycznym aktualnej tematyki zgłaszanej przez pracodawców jest gwarancją uzyskania wykształcenia odpowiadającego potrzebom rynku pracy.

Ċ
Olga Filipek,
14 maj 2014, 09:45
Comments