Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Kino Młodego Konesera

opublikowane: 5 paź 2012, 12:13 przez IV LO w Rzeszowie   [ zaktualizowane 2 lis 2016, 02:25 przez Robert Świder ]

KINO MŁODEGO KONESERA

Projekt Szkolnej Edukacji Filmowej – przy współpracy IV Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika i kina Helios w Rzeszowie.

Nasza szkoła już po raz piąty uczestniczy w Projekcie Szkolnej Edukacji Filmowej pod hasłem Kino Młodego Konesera, który uczy krytycznego odbioru dzieła filmowego, rozwija wrażliwość filmową oraz doskonali umiejętność analizy i interpretacji zjawisk filmowych. Uczy również merytorycznej dyskusji nt. obejrzanego filmu, która pozwala na pełniejsze odebranie i zrozumienie dzieła filmowego. Jednocześnie edukacja poprzez film rozwija ciekawość poznawczą, wrażliwość oraz aktywną postawę społeczną.

Projekcje w ramach Kina Młodego Konesera, poprzedzone prelekcją dotyczącą problemu poruszanego w danym filmie, a zakończone pofilmową dyskusją, odbywają się raz na dwa miesiące  (w roku szkolnym jest ich pięć) o godz. 12:30 w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Prelekcje przed filmem i dyskusje po filmie prowadzi p. Adam Głaczyński z Polskiego Radia Rzeszów.

W tym roku szkolnym w Kinie Młodego Konesera uczestniczy 183 uczniów IV LO.

Pomysłodawcą, koordynatorem, a także osobą dobierającą repertuar do Kina Młodego Konesera jest Dominik Nykiel – nauczyciel j. polskiego w IV LO.
Comments