Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX 2013"

opublikowane: 24 gru 2012, 04:55 przez Olga Filipek   [ zaktualizowane 2 sty 2013, 11:39 ]
W tym roku odbędzie się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "FOX 2013" pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lektury. Test składa się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych. W naszej szkole w dwóch kategoriach wiekowych: Lions (III kl. gimnazjum, I kl. liceum), Eagles (II-III kl. szkół ponadgimnazjalnych).

Test przeprowadzany jest we wszystkich szkołach w Polsce w tym samym dniu i o tej samej godzinie - w tym roku szkolnym odbędzie się we wtorek 26 lutego 2013 r. o godz. 8.00.

Rejestracja do konkursu do 10 stycznia 2013 r. Zgłoszenia u prof. Leszka Posiewały do 9 stycznia 2013 r. Koszt konkursu wynosi 8 zł.

Więcej szczegółów na stronie internetowej organizatora: http://fox.wombb.edu.pl