Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

SREBRNA SZKOŁA 2015

opublikowane: 15 sty 2015, 13:49 przez Robert Świder

Już po raz trzeci „Kopernik” otrzymał tytuł „SREBNEJ SZKOŁY 2015”

Decyzją Kapituły Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2015, w skład której wchodzą przedstawiciele najważniejszych środowisk edukacyjnych w Polsce, otrzymaliśmy tytuł „SREBRNEJ SZKOŁY 2015”. W Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2015 zostaliśmy sklasyfikowani na wysokim – 198 miejscu, a w województwie podkarpackim zajmujemy 7 lokatę.

Warto podkreślić, że polska edukacja ponadgimnazjalna już od 17 lat, w styczniu każdego roku wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych, którego inicjatorem i organizatorem jest miesięcznik i portal edukacyjny PERSPEKTYWY. Tegoroczne podsumowanie okazało się dla nas bardzo przychylne, a złożyła się na to praca nauczycieli i wyniki maturalne oraz sukcesy olimpijskie ostatniego rocznika maturzystów.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria: sukcesy w olimpiadach 30%, matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 45%.

Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

W Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących zajęliśmy 194 miejsce.

Ranking uwzględnia licea ogólnokształcące, w których maturę w maju 2014 r. zdawało minimum 12 maturzystów. Dodatkowym kryterium wejścia szkoły do rankingu było osiągnięcie przez uczniów wyniku powyżej 0,75 średniej krajowej z egzaminu maturalnego obowiązkowego z języka polskiego i matematyki.

Wśród najlepszych liceów ogólnokształcących w województwie podkarpackim 2015 jesteśmy na 7 miejscu, a Rzeszowie zajmujemy 2 lokatę.

Gratulujemy Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, uczniom, i wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wyniku.

Mamy nadzieję, że MATURZYŚCI 2014, dzięki osiągniętym wynikom, spełniają swoje marzenia, a obecni licealiści czują dumę, że są uczniami Kopernika
Comments