Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

SREBRNA SZKOŁA 2016

opublikowane: 28 sty 2016, 23:06 przez Robert Świder   [ zaktualizowane 29 sty 2016, 08:38 ]
 

Wśród najlepszych liceów ogólnokształcących w województwie podkarpackim
jesteśmy na 10 miejscu, a w Rzeszowie zajmujemy 3 lokatę.

 

Decyzją Kapituły Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016, w skład której wchodzą przedstawiciele najważniejszych środowisk edukacyjnych w Polsce, otrzymaliśmy tytuł „SREBRNEJ SZKOŁY 2016”. Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2016 zostaliśmy sklasyfikowani na wysokim –203 miejscu, a w województwie podkarpackim zajmujemy 10 lokatę.

Warto podkreślić, że polska edukacja ponadgimnazjalna już od 18 lat, w styczniu każdego roku wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych, którego inicjatorem i organizatorem jest miesięcznik i portal edukacyjny PERSPEKTYWY.

Tegoroczne podsumowanie okazało się dla nas bardzo przychylne, a złożyła się na to praca nauczycieli i wyniki maturalne oraz sukcesy olimpijskie ostatniego rocznika maturzystów.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria: sukcesy w olimpiadach 30%, matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 45%.

Gratulujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, uczniom, i wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego wyniku.

Mamy nadzieję, że MATURZYŚCI 2015, dzięki osiągniętym wynikom, spełniają swoje marzenia, a obecni licealiści są dumni, że są uczniami IV LO w Rzeszowie.


Comments