Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Sześciodniowa szkolna wycieczka Litwa - Łotwa - Estonia

opublikowane: 22 lut 2013, 08:36 przez Olga Filipek   [ zaktualizowane 23 lut 2013, 04:04 przez Maciej Piotrowski ]

Termin: 14 - 19 czerwca 2013 r.

Cena

 • Grupa min 40 uczniów: 1050 PLN
 • Grupa 34-39 uczniów: 1150 PLN

Cena obejmuje

 • zakwaterowanie: pokoje 2-3 – osobowe z łazienkami (3 noclegi) w hotelach dobrej klasy turystycznej,
 • wyżywienie (3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad);transport: autokar z uchylnymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką, WC;
 • opieka pilota i przewodników w Wilnie, Rydze i Tallinie;
 • ubezpieczenie KL i NNW

WAŻNE

 • w cenę wycieczki nie są wliczone ceny biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około (od 20 do 40 euro w zależności od wybranych obiektów, do których chciałaby grupa wejść)
 • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie
 • nie ponosimy odpowiedzialności za zamknięte z przyczyn losowych obiekty zwiedzania
 • uczestnicy są zobowiązani do posiadania ważnego dowodu tożsamości uprawniającego do przekraczania granicy, (dowód osobisty, paszport)

Organizatorzy wycieczki:

 • mgr Małgorzata Żabińska-Osowy
 • mgr Grażyna Kojder
 • mgr Helena Jezierska

Dzień 1

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca. Nocny przejazd na Litwę.

Dzień 2

Przyjazd do Wilna w godzinach porannych, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie miasta, które Adam Mickiewicz określił mianem przytułku i prawdziwej stolicy muz. Spacer po mieście, w programie m.in. Góra Turza zwana Górą Giedymina zwieńczona Zamkiem Górnym, Góra Trzykrzyska, Bazylika Archikatedralna z Dzwonnicą, jeden z najstarszych w Europie Wschodniej Uniwersytetów, Kościół św. Jana ufundowany przez Władysława Jagiełłę podczas chrztu Litwy w XIV w, Pałac Prezydencki, Ratusz, Kościół św. Kazimierza wzorowany na bazylice rzymskiej Il Gesu, Filharmonia, Cerkiew św. Ducha ze szczątkami świętych prawosławnych: Jana, Antoniego, Eustachego, Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej, Kościół Świętych Piotra i Pawła, Muzeum Adama Mickiewicza. Następnie przejazd na cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze, a także matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Rygi - miasta, które robi olbrzymie wrażenie na każdym turyście. W programie zwiedzania m.in.: Stare Miasto - największa atrakcja miasta, Zamek Ryski, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. "Trzej Bracia", gmachy kupieckiej Małej i Wielkiej Gildii, Katedra Domska, Kościół św. Piotra, Brama Szwedzka, Baszta Prochowa, Kościół św. Jakuba. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Tallina - stolicy Estonii i portu nad Morzem Bałtyckim. Zwiedzanie miasta, m.in.: Wzgórze Toompea z którego rozciąga się imponująca panorama starówki, dawny zamek Kawalerów Mieczowych, gotycka Katedra, Kościół gotycki Św. Mikołaja, Kościół św. Olafa, Plac z gotyckim Ratuszem, domy miejskie Wielkiej Gildii i Gildii, Trzy Siostry, zespół trzech gotyckich budowli, renesansowy dom Bractwa Czarnogłowych, Sobór Aleksandra, pozostałości średniowiecznych obwarowań miejskich z basztami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Tallina. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 6

Powrót do Polski w godzinach porannych.
Comments