Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

TENERYFA

opublikowane: 17 kwi 2016, 04:38 przez Robert Świder   [ zaktualizowane 17 kwi 2016, 05:26 ]
Od 30 marca do 6 kwietnia 2016 grupa uczniów i nauczycieli IV Liceum mieli możliwość wyjazdu edukacyjnego na Teneryfę.  Był to nasz pierwszy, a zarazem bardzo ważny wyjazd. Mogło w nim uczestniczyć 33 uczniów i trójka nauczycieli. Teneryfa jest wyspą niesamowitą. Przez 7 dni pobytu w San Andrés (Santa Cruz de Tenerife) zwiedzaliśmy wyspę, poznawaliśmy tamtejszą kulturę, język, tradycje, kosztowaliśmy tamtejszych specjałów, takich jak ośmiornice i „papa arrugada con mojo”. Pomimo pory roku można się było kąpać w oceanie.

Drugi dzień w typowy deszczowy dzień, który gasił wszystkie kolory,  odwiedzaliśmy starą część miasta Santa Cruz de La Laguna. Po instruktażu od przewodnika dostaliśmy mapę i odwiedzaliśmy najciekawsze zakątki tego uroczego miasteczka. Znajduje się tu najstarszy kościół na wyspie - Iglesia de la Concepción. Na zewnątrz Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia znajduje się pomnik Jana Pawła II autorstwa polskiego rzeźbiarza Czesława Dźwigaja.

Miasto Santa Cruz de Tenerife robi ogromne wrażenie pod wieloma względami. Można się tu poczuć jak w wielkiej metropolii, w kameralnym porcie oraz jak w spokojnym małym miasteczku z placem otoczonym palmami i fontanną na środku, przy której okoliczni mieszkańcy odpoczywają popołudniami. Miasto ma różne oblicza i pozytywnie zaskakuje na każdym kroku.

W czasie spaceru doszliśmy pod sam budynek audytorium , budowane przez 16 lat, od 1997 do 2003 roku,  robi ogromne wrażenie.  Odwiedziliśmy kompleks basenów ze słoną wodą („Parque Marítimo”) zaprojektowany przez słynnego na Wyspach Kanaryjskich architekta Césara Manrique.

Historyczną części miasta odwiedzaliśmy z przewodnikiem, który prowadził nas po najbardziej reprezentacyjnych miejscach  historycznych tego miasta.

Mieliśmy szczęście odwiedzić Loro Parque czyli po polsku Park Papug . Loro Parque to nie tylko niesamowite zwierzęta, ale tez przepiękne krajobrazy i rośliny. Jest największym w Europie i drugim co do wielkości na świecie. Jedna z naszych ulubionych atrakcji w parku był pokaz delfinów i lwów morskich. Niesamowitym przeżyciem okazał się tez pokaz orek.  Przy samym basenie znajduje się "mokra strefa" i to mokra przez duże M! W parku byliśmy przez 4 godziny, ale nie udało nam się zobaczyć wszystkiego.

Wraz z uczniami ze szkoły Las Veredillas odwiedzaliśmy Park Narodowy Teide, a góruje nad nim wulkan Pico del Teide, najwyższy szczyt Hiszpanii (3716 m).

Mamy nadzieję, że za rok polecimy tam jeszcze raz. Warto !!!!


Foto relacja w galerii

Comments