Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Tydzień Edukacji Globalnej 2012

opublikowane: 28 lis 2012, 14:36 przez IV LO w Rzeszowie   [ zaktualizowane 4 sty 2013, 05:33 przez Olga Filipek ]
We wtorek 20 listopada 2012 r., uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie, wzięli udział w warsztacie z okazji międzynarodowego Tygodnia Edukacji Globalnej, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Na rzecz wspólnego świata”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Forum Młodych Dyplomatów”, a nauczycielem koordynującym był mgr Sławomir Andres

W ramach 3-godzinnego warsztatu odbył się wykład i ćwiczenie nt. edukacji globalnej i Milenijnych Celów Rozwoju, gra symulacyjna pt. "Trampki" nt. relacji gospodarczych pomiędzy krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa oraz projekcja filmu pt. "Zasługujesz by wiedzieć" nt. afrykańskiej dzielnicy biedy.

Na koniec wydarzenia uczniowie i nauczyciel koordynujący otrzymali materiały informacyjne i edukacyjne oraz propozycję pomocy przy realizacji kolejnych edycji Tygodnia Edukacji Globalnej lub innych działań związanych z edukacją globalną w szkole.

Projekt był współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. 

Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to międzynarodowa akcja mająca na celu zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur.

Więcej informacji o TEG można znaleźć na stronie internetowej www.teg.edu.pl lub www.tydzienedukacjiglobalnej.pl.
Comments