Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Wirtualny Menedżer

opublikowane: 31 mar 2014, 00:06 przez Olga Filipek   [ zaktualizowane 1 kwi 2014, 13:42 ]
http://www.wirtualnymenedzer.pl/ 
Trzyosobowy zespół uczniów IV LO z klasy 1j w składzie Krzysztof Kornaga, Rafał Mucha, Jakub Kubiszyn został zakwalifikowany do konkursu ekonomicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Organizatorzy konkursu Wirtualny Menedżer to Fundacja „Na rzecz nauki i edukacji - TALENTY”, Narodowy Bank Polski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Celem projektu jest wykształcenie postaw przedsiębiorczych i zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu symulacji biznesowej Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne. Program komputerowy naśladuje konkurencyjny, ciągle zmieniający się rynek. W odróżnieniu od nauki tradycyjnej, opartej na podręcznikach teoretycznych, ćwiczenie symulacyjne umożliwia uczniom naukę i zdobywanie doświadczenia poprzez podejmowanie realistycznych decyzji biznesowych.
Należy podkreślić, iż od grudnia 2013 r. zespół uczniów z IV LO uczestniczy w elitarnej (przewidzianej zaledwie dla dwunastoosobowej grupy najlepszych uczniów szkół średnich), nowej inicjatywie edukacyjnej „Rzeszowska Akademia Inspiracji”. Mamy możliwość ukończenia bezpłatnie 100 godzinnego kursu „Program rozwoju inicjatywności i przedsiębiorczości”.
Comments