Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Wybory do SU i RMR

opublikowane: 22 wrz 2013, 08:45 przez Maciej Piotrowski   [ zaktualizowane 22 wrz 2013, 10:38 ]
W najbliższy poniedziałek (tj. 23 września) w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci wywiesili na szkolnych tablicach plakaty prezentujące ich programy. W wyborach na przewodniczącego szkoły, uczniowie oddają głos na jednego kandydata. 

Jednocześnie w naszej szkole odbędą się oddzielne wybory przedstawicieli IV LO do Rady Młodzieży Rzeszowa. Spośród zgłoszonych kandydatów wybranych zostanie dwóch reprezentantów, którzy będą sprawować mandat przez okres dwuletniej kadencji. W wyborach do RMR uczniowie oddają zatem głos na dwóch kandydatów.

Udział w wyborach jest dobrowolny – specjalne urny znajdować się będą w pokoju Samorządu Uczniowskiego (pomieszczenie pomiędzy pokojem pedagogów a siłownią), gdzie w godzinach od 8:30 do 13:30 komisja wydawać będzie karty do głosowania. W celu oddania głosu, każdy z uczniów powinien mieć przy sobie legitymację szkolną.

Przypominamy jednocześnie, że wybory do SU oraz do RMR są oddzielnymi, niezależnymi od siebie wydarzeniami. Prosimy zatem pamiętać, iż w każdych z nich kandydują inne osoby, a każdy z uczniów szkoły ma prawo do głosowania tak w jednych, jak i w drugich wyborach.

Więcej informacji znajdziecie pod poniższymi adresami:

www.facebook.com/Samorzad4Lo

www.facebook.com/RadaMlodziezyRzeszowa
Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów IV LO
Comments