Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Wyniki Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

opublikowane: 24 kwi 2013, 21:34 przez Maciej Piotrowski
21.04.2013 r. w IV LO odbyła się VII edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

Jury w składzie: prof. Agnieszka Kulig - przewodnicząca, prof. Katarzyna Beściak-Kocur, prof. Agata Pałach, prof. Lazaro Luis Delgado Conde, prof. Sławomir Andres oraz p. Marcin Haba - dyrektor Szkoły Muzycznej "Triolka", oceniało uczestników w 3 kategoriach: soliści, duety i zespoły, łącznie 26 wykonawców z różnych klas.

Różnorodność repertuaru, wysoki poziom wykonania i aranżacji muzycznych tegorocznych uczestników konkursu zachwyciły wszystkich. Jurorzy zdecydowali o przyznaniu nagrody Grand Prix konkursu dla Aleksandry Pilarz z kl.3e, która pokazała bezdyskusyjnie najciekawszą aranżację, najwyższy poziom muzyczny i dojrzałość interpretacji utworu. W kategorii solistów I miejsce zdobyła Paulina Dytko z kl.1c, II Oliwia Wysocka z kl. 2f a III Aleksandra Pękala z kl.2g. Za ciekawe połączenie tekstu i akompaniamentu wyróżniona została Monika Marek z kl. 2f, a za ciekawy wokal i naturalną interpretację Marzena Gargas z kl.3f.

I miejsce w grupie duetów przyznano Kamili Szelidze (1g) i Sandrze Reizer (1d), natomiast za najlepszy zespół (I miejsce w tej kategorii) uznana została grupa muzyczna Marii Kubaszek. Za własną kompozycję i ruch sceniczny wyróżnienie otrzymała Gabriela Wieliczko (2g) z zespołem za utwór "Breaking the liar".

Organizatorzy dziękują młodym artystom za przygotowanie i prezentację utworów, opiekunom za pomoc, sponsorom za ufundowanie nagród w postaci kursów językowych, nagród książkowych i rzeczowych. Dziękujemy również grupie tanecznej z kl.1 e oraz Enrice Gawłowskiej i Michałowi Szelidze za niesamowity pokaz taneczny, a także zespołowi Ashes of Souls za koncert zamykający konkurs.

Jednocześnie informujemy, że uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piatek.

Sponsorzy tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej:

·         Professional English School

·         Szkoła Języków Obcych Promar

·         Księgarnia Bookland

·         Wydawnictwo Pearson Longman

·         Wydawnictwo Oxford Uniwersity Press

·         Wydawnictwo Express Publishing & Egis

·         Wydawnictwo Macmillan

·         Szkoła Muzyczna Triolka

 

Comments