Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

opublikowane: 10 kwi 2014, 11:54 przez Maciej Piotrowski
W dniu 9.04.2014 r. w IV LO odbyła się VIII edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.  Jury w składzie: prof. Agnieszka Kulig - przewodnicząca, prof. Katarzyna Beściak-Kocur, prof. Agata Pałach, prof.Paulina Krupa, prof. Sławomir Andres oraz p. Marcin Habaj - dyrektor Szkoły Muzycznej "Triolka", oceniało 7 wykonawców z różnych klas. 

Różnorodność repertuaru, wysoki poziom wykonania i aranżacji muzycznych tegorocznych uczestników konkursu zachwyciły wszystkich. Jurorzy zdecydowali o przyznaniu I miejsca dla Aleksandry Pękali z kl.3g, która pokazała bezdyskusyjnie najciekawszą aranżację, najwyższy poziom muzyczny i dojrzałość interpretacji utworu. Dwa równorzędne II miejsca zdobyli Maria Kubaszek z kl.3j oraz Kamila Szeliga z kl.2g w duecie z Bartłomiejem Filipem z kl.3b. III miejsce przypadło Oliwii Wysockiej z kl.3f. Ponadto jury przyznało wyróżnienie Alicji Kuraś z kl. 1a za ciekawe połączenie tekstu i akompaniamentu oraz oryginalny dobór repertuaru. Sandra Skrzypniak z kl.1d wyróżniona została za ciekawy wokal i naturalną interpretację oraz swobodę sceniczną.
Wszyscy uczestnicy zostają nagrodzeni kursami językowymi i muzycznymi oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów oraz dniami wolnymi od pytania.
Organizatorzy dziękują młodym artystom za przygotowanie i prezentację utworów, opiekunom za pomoc, sponsorom za ufundowanie nagród w postaci kursów językowych, nagród książkowych i rzeczowych. Dziękujemy również zespołowi Tribute to Svann za koncert zamykający konkurs.

Sponsorzy tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej:

  • Szkoła Języków Obcych Promar 
  • Szkoła Języków Obcych Empik 
  • Wydawnictwo Oxford University Press 
  • Wydawnictwo Macmillan 
  • Szkoła Muzyczna Triolka 

Comments