Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

XIV Rzeszowskie Spotkania Teatrów Amatorskich im. Darka Gładzika Gładzikowskiego

opublikowane: 5 kwi 2016, 04:56 przez Robert Świder   [ zaktualizowane 5 kwi 2016, 11:10 ]
 - odbyły się 2 kwietnia 2016 roku w IV LO w Rzeszowie. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała 7 spektakli. Bernadetta Wilk zaprezentowała monodramRomantyczność”. Bardzo interesujące połączenie romantycznego tekstu i doświadczeń współczesnej
dziewczyny. Aleksandra Czurczak przedstawiła równie interesującą interpretacjęRomantycznościoraz poruszającą opowieść na podstawiePamiętników Adama i Ewy” Marka Twaina. GRUPA TEATRALNA MERITUM II Z II LO z RZESZOWA przedstawiła dwa spektakle  "Kobiety w sytuacji krytycznej" – według tekstu tekst Krystyny Jandy oraz „Zły sen o tym, że wcale się nie śni" - według dramatu Doroty Masłowskiej "Dwoje  biednych Rumunów mówiących po polsku". Oba spektakle w reżyserii Marty Barwińskiej. Spektakle dostarczyły wielu doznań albowiem łączyły w sobie komizm, liryzm i zadumę nad ludzkim losem. Teatr bez Gładzika zaprezentował opowieść, której bohaterami są upersonifikowane pojęcia filozoficzne: Elan Vital, Eudajmonia, Entelechia. Przedstawiają pełnię doświadczeń człowieka od narodzin aż po śmierć, wyrażając przekonanie, że pamięć czyni ludzi nieśmiertelnymi. Teatr Memłon z IV LO przedstawił Alicję w Krainie Czarów” – opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości w szalonym świecie ciągłych zmian.

 

 Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w XIV RZESZOWSKICH SPOTKANIACH TEATRÓW AMATORSKICH IM. DARKA GŁADZIKA GŁADZIKOWSKIEGO . Aktorom i reżyserom - za świetne spektakle, publiczności za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.

Piotr Spychała

Comments