Szukaj

Dzień Patrona Szkoły

19.02.2021 r.

19 lutego obchodzimy nowe święto państwowe – Dzień Nauki Polskiej. Jako datę corocznych obchodów wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Nasza szkoła 19 lutego świętuje podwójnie: Dzień Patrona Szkoły- Mikołaja Kopernika oraz nowo ustanowione Święto Nauki Polskiej.

Mikołaj Kopernik to z pewnością patron szczególny i wyjątkowy. Był on bowiem niezwykłym i nietuzinkowym człowiekiem, który zmienił spojrzenie całej współczesnej sobie epoki na wszechświat i nasze miejsce w nim. Kopernik jest więc postacią należącą nie tylko do polskiej kultury i nauki, ale do całego świata.

Taki patron napawa więc słuszną dumą, takiego patrona należy właściwie czcić i wspominać. Dlatego do tradycji IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie należy święto Dzień Patrona Szkoły, podczas którego wybitni uczniowie naszej szkoły otrzymują najwyższe wyróżnienie Dyplom Kopernikowski.

Obecna rzeczywistość nie pozwoliła nam się spotkać w Dniu Patrona Szkoły w Instytucie Muzyki, zatem z dumą informujemy, że Decyzją Rady Pedagogicznej z dnia 2 lutego 2021 r. Dyplom Kopernikowski otrzymali:

 • Paula Kamińska klasa 3a
 • Justyna Selwa klasa 3a
 • Marcin Wingert klasa 3b
 • Radosław Cioch klasa 3d
 • Maja Grzych klasa 3d
 • Mateusz Jakubowski klasa 3d
 • Łukasz Majcher klasa 3d
 • Piotr Niedzielski klasa 3d
 • Angelika Prędka klasa 3d
 • Paulina Pasierb klasa 3e
 • Agnieszka Skoczylas klasa 3h
 • Urszula Lotczyk klasa 3h
 • Jakub Bury klasa 3i
 • Adrianna Kwiatkowska klasa 3i
 • Emilia Siwy klasa 3i
 • Maria Wiglusz klasa 3i
 • Karolina Brydak klasa 3j
 • Justyna Ciskał klasa 3j
 • Igor Sas klasa 3j
   
Galeria zdjęć
 • Dzień Patrona Szkoły
Biblioteka
Internat
Działalność SU
Pedagog szkolny
Matura 2021
Łacina w 4 LO
Przydatne linki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij informację o plikach Cookies