Ikona dostępności
Przycisk zamknięcia
Wyszukaj
Przycisk zamknięcia

Aktualności

Kosmiczna Strefa Relaksu - najlepszy projekt na Podkarpaciu!

23.06.2022 r.

W dniu 23 czerwca br. odbyła się gala projektu organizowanego przez Fundację Młodych Liderów. 

Spośród 10 szkół na Podkarpaciu przedsięwzięcie  realizowane w naszej szkole zostało uznane za najlepsze i jako jedyne wyróżnione.

Gratulacje!  Powodzenia w realizacji kolejnych projektów!

 

O projekcie:


ProSpace to nie tylko nazwa projektu realizowanego wspólnie z Fundacją Młodych Liderów w rzeszowskim Koperniku, ale przede wszystkim grupa młodych ludzi, których połączyła pozytywna energia, kreatywność i wrażliwość. W skład zespołu wchodzą: Ola Łuszczak,  Marta Masłowska,  Alicja Waśkiewicz, Julia Salwach, Martyna Tuleja, Sylwia Gramatyka, Wiktoria Wojtanowicz, Maja Urban, Filip Hudzik, Maja Kozłowska, Wiktoria Kobylarz i Szymon Domarski. 

Stworzona przez nich Kosmiczna Strefa Relaksu to miejsce dla każdego ucznia, nauczyciela i pracownika szkoły. Znajdują się w niej wygodne siedziska z palet, stoliki, oświetlenie przypominające gwiazdy, regał z grami planszowymi i książkami, a także „kosmiczne” plakaty na ścianach, które razem z kolorystyką wnętrza i pozostałymi elementami nawiązują do osoby patrona naszej szkoły, tworzą wyjątkową atmosferę.

Na początku roku szkolnego młodzież uczestniczyła w szeregu szkoleń organizowanych przez Fundację Młodych Liderów , które pobudziły ich wyobraźnię, nauczyły pracy z ludźmi i pomogły wystartować z projektem.

Aby pozyskać fundusze na zrealizowanie wcześniej ustalonych planów uczniowie wraz z Samorządem Uczniowskim podjęli liczne działania. Zorganizowane zostały wieczory filmowe, wyprodukowano „kosmiczne” torby na ramię, odbyła się sprzedaż pierwszego wydania gazetki szkolnej, a nawet powstała gra karciana „Mafia kopernikowska”, która jest oparta na zasadach popularnej gry „Mafia”.

Zrealizowanie projektu o wartości ponad 10 tysięcy złotych możliwe było dzięki pozyskaniu sponsorów i  współpracy wielu osób – uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników administracyjnych szkoły.

Dziękujemy firmom: OBI Polska, Galaktyka Kręgielnia i Restauracja, Multifarb, dobierzfiltr.pl,  Maturalni.com,  Salon Światła Led oraz  Radzie Rodziców przy IV LO.

Nieoceniona była pomoc nauczycieli: prof. Agnieszka Kwiecień, prof. Marcin Sobczak, prof. Barbara Bryś-Marszałek, prof. Małgorzata Chomań.

Ważną rolę odegrały również lokalne media: Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów oraz Portal informacyjny Nowiny24.

Wszystkim, którzy wspierali urzeczywistnienie przedsięwzięcia  serdecznie dziękujemy!

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami:

Galeria zdjęć
  • Kosmiczna Strefa Relaksu - najlepszy projekt na Podkarpaciu! - 0
Biblioteka
Internat
Działalność SU
Pedagog szkolny
Matura 2024
Latina exercenda
Przydatne linki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij