Szukaj

Warsztaty dla szkolnych mediatorów

28.11.2018 r.

W soboty 17 i 24 listopada 2018 r w naszej szkole odbyło się szkolenie skierowane dla osób ubiegających się o przywilej bycia mediatorami rówieśniczymi. Inicjatorką, organizatorką i koordynatorką szkoły dialogu w naszej szkole jest pani prof. Marzena Hajduk-Stelmachowicz, która jest profesjonalnym mediatorem.

Uczniowie klas pierwszych zostali poproszeni o wskazanie osób, którym ufają i którym powierzyłyby ważną dla siebie sprawę. Tak zostali wybrani beneficjenci bezpośredni szkolenia.

W naszej szkole warsztaty przeprowadziły fantastyczne nauczycielki oraz mediatorki z Podkarpackiego Centrum Mediacji, panie Edyta Sobala-Skimina oraz Lidia Górska. Na bardzo interesujących zajęciach teoretycznych mieliśmy szansę zapoznać się bliżej z regułami mediacji i negocjacji, a także poznać różnicę między nimi. Poznaliśmy także w praktyce metody stosowane w przebiegu mediacji. To bardzo nam pomogło zrozumieć zasady poprawnego porozumiewania się między ludźmi oraz istotę rozwoju konfliktu. Przeprowadziliśmy w praktyce serię symulacji konfliktów, których późniejsze rozwiązanie, jako mediatorzy, nadzorowaliśmy. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że mediacje wyglądają całkowicie inaczej, niż przypuszczaliśmy. Po warsztatach wszyscy uznaliśmy, iż poprowadzenie mediacji to proces wymagający odpowiedzialności i określonych kompetencji.

Mediacje są dobrowolne, poufne i nieformalne, a mediator jest osoba bezstronną.  Jeżeli chcecie więcej dowiedzieć się na temat mediacji lub chcecie się z kimś porozumieć, rozwiązać konflikt, ale nie wiecie jak to zrobić - wymienieni poniżej uczniowie klas pierwszych służą profesjonalną pomocą:

Agnieszka Skoczylas,

 Aleksandra Kowal,

 Aleksandra Piechowska,

Julia Bukała,

 Karolina Wróbel,

Konstancja Czyż,

 Magdalena Gwizdak,

 Maja Grzych,

Marcel Członka,

Marcin Wingert,

 Natalia Nowak,

Natalia Szczur,

Wiktoria Puchała,

Zuzanna Rzucidło oraz Urszula Lotczyk.

Galeria zdjęć
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
 • Warsztaty dla szkolnych mediatorów
Biblioteka
UKS Czwórka
Działalność SU
Pedagog szkolny
Matura 2019
Łacina w 4 LO
Przydatne linki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij informację o plikach Cookies