Wciąż warto wracać do źródeł…- reprezentacja IV LO w finale Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej
05.02.2025 r.23 stycznia w VI LO w Rzeszowie odbył się II etap XVI Podkarpackiego Konkursu Wiedzy O Kulturze Antycznej "Non scholae sed vitae discimus".
Wzięły w nim udział 34 trzyosobowe drużyny, w tym 3 drużyny z naszej szkoły. Ich skład przedstawia się następująco:
a) klasa 1e:
- Aleksandra Gwiżdż, Maja Kobiałka, Yana Zenkina,
- Maria Kalandyk, Magdalena Mirek, Patrycja Widera;
b) klasa 4f:
- Magdalena Byjoś, Radosław Kamiński, Kacper Ptaszek.
Do finału zmagań zakwalifikowała się drużyna z klasy maturalnej. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za jej występ, ponieważ oprócz odpowiedzi na pytania związane z kulturą antyczną uczniowie mają za zadanie na tym etapie również odegrać przygotowaną wcześniej scenkę rodzajową na wybrany przez siebie temat.
Finał konkursu odbędzie się 13 marca 2025 r. (czwartek) o godz. 9.30 w gmachu głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Rejtana 16c.