Szukaj

Współpraca Fundacji Prawnikon i 4 LO w ramach projektu „Mieszkaniec Rzeszowa- Świadomy Konsument"

04.11.2018 r.

Fundacja Prawnikon z siedzibą w Rzeszowie zaprosiła uczniów i nauczycieli przedsiębiorczości w IV Liceum Ogólnokształcącym do współpracy w ramach projektu z zakresu upowszechniania i ochrony praw konsumentów pt. „Mieszkaniec Rzeszowa- Świadomy Konsument. Doradztwo i Edukacja Konsumencka z uwzględnieniem młodzieży szkół publicznych Miasta”. Projekt został przewidziany do realizacji w okresie od 10.10.2018 r. do 15.12.2018 r.

 

Korzyści dla naszej szkoły:

 - bezpłatna edukacja prawno-konsumencka szczególnie dla uczniów klas pierwszych,

 - organizacja lekcji w wymiarze od 10-30 godzin na instytucję,

 - elastyczne godziny,

 - nabycie wiedzy konsumenckiej przez młodzież.

W ramach projektu finansowanego ze środków Urzędu Miasta Rzeszowa 25 szkół ma możliwość skorzystania z prelekcji specjalistów z prawa konsumenckiego w swojej szkole, co znacząco wpłynie na rozwój wiedzy i postaw obywatelskich u uczniów. Zajęcia prowadzą adwokaci, radcowie prawni oraz prawnicy.

Powyższe zadanie corocznie realizowane jest w IV Liceum Ogólnokształcącym. Koordynatorem projektu jest prof. Marzena Hajduk-Stelmachowicz. Tegoroczny zakres tematyczny poszerzony został o praktyczny blok dotyczący przestępstw ekonomicznych. Zajęcia w naszej szkole prowadzi prawnik - Pan Piotr Szmuc.

Galeria zdjęć
  • Współpraca Fundacji Prawnikon i 4 LO w ramach projektu „Mieszkaniec Rzeszowa- Świadomy Konsument"
Biblioteka
UKS Czwórka
Działalność SU
Pedagog szkolny
Matura 2019
Łacina w 4 LO
Przydatne linki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij informację o plikach Cookies