Kadra‎ > ‎Biblioteka‎ > ‎Ogłoszenia Biblioteki‎ > ‎

Uwolnij książkę!

opublikowane: 14 sty 2013, 08:39 przez paulina.r@kopernik.rzeszow.pl   [ zaktualizowane 24 sty 2013, 00:50 przez Biblioteka IV LO ]
Pragniemy zaproponować uczniom naszej Szkoły włączenie się w ogólnopolską akcję "Uwolnij książkę".

Zapewne zetknęliście się już z ideą Bookcrossingu czyli społeczną ogólnoświatową formą popularyzowania czytelnictwa. Polega ona na udostępnianiu książek w niekonwencjonalnych miejscach i na najprostszych zasadach (bez karty bibliotecznej, nr pesel itp.).
W naszej Szkole również stworzone zostanie miejsce, gdzie będzie można wymieniać się książkami. W bibliotece stanie regał, na którym zgromadzimy książki przeznaczone do swobodnej wymiany.
Sprawdźcie więc, czy w waszych domowych biblioteczkach, na strychach i w piwnicach nie zalegają niepotrzebne Wam, zapomniane książki. 
Przynoście je do biblioteki szkolnej!!!
Z utworzonego księgozbioru można będzie korzystać według następujących zasad: przynosimy swoją książkę i kładziemy na półkę, a bierzemy inną, która nas zainteresuje. Po przeczytaniu pozostawiamy ją w tym samym punkcie dla następnego Czytelnika i wybieramy następną. Bez karty bibliotecznej, bez rejestrowania, bez opłat...
W akcji mogą brać udział tylko uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły.

Uwolnijcie Wasze książki! Dajcie im drugie życie!!!