CA$HFLOW

opublikowane: 14 mar 2013, 13:16 przez Maciej Piotrowski   [ zaktualizowane 10 kwi 2013, 08:02 przez Olga Filipek ]W naszej szkole w ramach działań Koła Ludzi Przedsiębiorczych odbywa się gra w CA$HFLOW. Jest to gra planszowa, a jej celem jest nauczenie graczy koncepcji inwestowania i zarabiania pieniędzy.

Na starcie każdy gracz otrzymuje z przydziału zawód, status rodzinny, wysokość zarobków i zobowiązania finansowe (kredyty, pożyczki, rachunki). Pierwszym etapem jest wyścig szczurów, którego celem jest podniesienie przychodów gracza do poziomu, na którym będą przekraczały wydatki. Gracz porusza się po planszy pionkiem w kształcie szczura, który ścigając się po zamkniętym kręgu bieżących wydatków, symbolizuje pogoń za materialną niezależnością. Pionek może zatrzymać się na jednym z trzech rodzajów pól: transakcyjnym, losowym lub rynkowym.

Dopiero jednak po zrealizowaniu etapu pierwszego gracz przechodzi do fazy szybkiego toru, której przedmiotem jest realizacja założonego przed rozpoczęciem gry celu (marzenia) bądź zwiększenie miesięcznego cash flow o 50 tys. dolarów, poprzez umiejętne inwestowanie i pomnażanie pieniędzy.

CA$HFLOW


Comments