2014.03.21. Kino 4 czerwca zaprasza! Maraton filmowy!

opublikowane: 3 kwi 2014, 12:56 przez Małgorzata Szczupakowska   [ zaktualizowane 22 kwi 2014, 05:09 przez Olga Filipek ]
W tym miesiącu zaplanowaliśmy cykl filmowy, który pokazałby mroczne i trudne okresy historii Polski. Oglądaliśmy filmy na godzinie wychowawczej, historii i po lekcjach. Wszystkie te filmy poruszyły nas bardzo i dyskutowaliśmy o losach bohaterów oraz o dziejowych meandrach historii, kiedy nasi przodkowie cierpieli. Właściwie patrząc na ofiary dwóch strasznych totalitaryzmów, które nękały Polskę w XX wieku możemy bardziej docenić fakt, 
że od 25 lat nasz kraj jest Państwem demokratycznym a my żyjemy w Wolnej Polsce! 
Przed nami jeszcze jeden bardzo ważny film, który chcemy zobaczyć jak najszybciej: "Wałęsa".


Oto filmy, które obejrzeliśmy.

Wszystkim serdecznie je polecamy i uważamy, że każdy powinien je zobaczyć! 

„Jestem synem ludobójcy” 
Syn Generalnego Gubernatora Hansa Franka – Niklas Frank opowiada o zbrodniach swojego ojca na terenie GG.

„Ja jedna zginę. Inka.”

Fabularny film pokazujący losy naszej rówieśnicy 18-letniej Danusi pseudonim „Inka", która jako sanitariuszka w oddziałach Łupaszki została skazana na karę śmierci i stała się bohaterką za swoją niezłomną postawę.

 

„Kwatera „Ł”

Opowiada o ekshumacjach więźniów pomordowanych przez reżim komunistyczny w więzieniu mokotowskim. Poruszający obraz o przywracaniu tożsamości naszym bohaterom.


 

„Mała matura 1947”

Film z 2010 roku pokazujący losy naszych rówieśników w powojennym Krakowie, w którym młodzieńcza chęć życia zderzyła się ze stalinowską rzeczywistością.


 

Comments