Konkurs na esej poświęcony stosunkom międzynarodowym


W dniu 24 września 2013 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w „I Konkursie na esej poświęcony stosunkom międzynarodowym” organizowanym przez Wydział Stosunków Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na który napłynęło ponad 200 prac z całej Polski. Uroczystość miała miejsce w budynku Collegium Novum UJ i była uświetniona uroczystym wręczeniem dyplomów absolwentom Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

Wśród zaszczytnego grona osiemnastu laureatów konkursu znalazła się reprezentantka IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie – uczennica klasy 3e Joanna Grzędzicka, która otrzymała wyróżnienie za esej na temat: „Globalizacja czy regionalizacja? Tendencje i kierunki zmian we współczesnych stosunkach międzynarodowych”. Praca została napisana pod kierunkiem Pani dr Marzeny Hajduk – Stelmachowicz.


Uroczystość, którą rozpoczęło odśpiewanie Gaude Mater, uświetniła obecność JM Rektora UJ prof. dra hab. med. Wojciecha Nowaka, Dziekana WSMiP prof. dra hab. Bogdana Szlachty oraz licznego grona profesorskiego. Na laureatów konkursu czekały nagrody wręczane przez Dziekana, gratulacje Rektora oraz specjalne zwiedzanie Collegium Maius.