Nie tylko lekcje‎ > ‎

Wyjazdy

Nauczyciele i uczniowie IV LO co roku w ramach wymiany partnerskiej organizują wyjazdy za granicę oraz opiekują się odwiedzającą nas młodzieżą. Reprezentanci naszej szkoły biorą też udział w pracach Europejskiego Parlamentu Młodzieży, co wiąże się nieraz z dalekimi podróżami. Tradycyjne wyjazdy szkolne opisane sa na osobnych podstronach (patrz lista powyżej).


Wymiana młodzieży Polska-Portugalia 2016
Rzeszów – Barcelos 1.06 -10.06.2016


Koordynator Klubu Europejskiego w Barcelos
  - Fernando Carvalho | Coordinator of European Club AEB
Opiekunowie strony Portugalskiej: ANA NOVAIS, LUISA COUTINHO, CÂNDIDA VARZIM       
Koordynator wymiany IV LO  - Lazaro Luis Delgado Conde
Opiekunowie strony Polskiej: Helena Jezierska, Małgorzata Chomań, Małgorzata Żabińska – Osowy, Grażyna Kojder

Z pobytu w Portugalii:

Dnia 01.06.2016r. wyruszyliśmy z rzeszowskiego dworca do miejscowości Barcelos w ramach międzynarodowej polsko-portugalskiej wymiany. Po 24 godz
inach podróży kolejno: autokarem, samolotem i pociągiem, dotarliśmy do celu. Zostaliśmy serdecznie powitani  przez nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców i przydzielono nas do poszczególnych rodzin.
Zwiedziliśmy i poznaliśmy nasza partnerską szkołę -  ogromny kompleks budynków, w którym uczą się uczniowie w wieku od 12 do 19 lat. Strona portugalska przygotowała dla naszej grupy ciekawy program wymiany, obejmujący udział w Medieval Procession – wielkim pochodzie przebierańców w średniowiecznych strojach
,
   Science activities  – konkursie projektów z różnych dziedzin nauki od biologii po informatykę
oraz zwiedzanie najciekawszych miejsc w okolicy (patrz: „Krótki przewodnik … ”)

  
Te atrakcje turystyczne na pewno na długo pozostaną w pamięci, jednak najistotniejszym aspektem tego projektu była możliwość spotkania się młodych ludzi z dwóch różnych krajów. Bliższe poznanie się w ciągu tego intensywnego i pełnego wrażeń tygodnia zaowocowało nawiązaniem przyjaźni, o czym  świadczyły łzy wylane przy pożegnaniu.
10 czerwca 2016 wróciliśmy z Portugalii i próbowaliśmy odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości… Pozostały nam utrwalone na wielu zdjęciach wspomnienia będące dowodem na to, że udała się nam ta wymiana…..

KRÓTKI PRZEWODNIK UCZESTNIKA WYMIANY POLSKA - PORTUGALIA 2016
Rok szkolny 2010/2011

Festyn Kultury Antycznej w Sandomierzu

  • opiekunowie: Olga Drapała i Sabina Jezuit
  • termin: 29 kwietnia 2011 r.
  • liczba uczestników: 30

Oslo

Ċ
Robert Świder,
2 lip 2016, 03:05