Nie tylko lekcje‎ > ‎Wyjazdy‎ > ‎

Madryt - Centrum Wymiany Międzynarodowej


2010/2011

Madryt

Grupa uczniów z naszego liceum brała udział w wyjeździe edukacyjnym do Hiszpanii. To był piąty wyjazd naszego liceum do Centrum Wymiany Międzynarodowej (CIE) w Madrycie. Opiekę sprawowali:.

Młodzież zakwaterowana była w Centrum Wymiany i już pierwszego dnia dla niektórych śniadanie było zaskoczeniem. Zamiast kanapek i herbaty otrzymali herbatniki z mlekiem i kakao. Wtedy przypomnieli sobie z lekcji języka hiszpańskiego w szkole, że Hiszpanie w przeciwieństwie do Polaków, jedzą śniadanie na słodko.

Pobyt oraz wycieczki po Madrycie i do Toledo, El Escorial i Alcalá de Henares zostały zorganizowane przez Centrum Wymiany Międzynarodowej. W Madrycie odwiedzaliśmy muzeum Prado, jedno z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie, Narodowe Muzeum Królowej Zofii, Pałac Królewski i inne ciekawe miejsca.

Ważnym elementem była wycieczka do Alcalá de Henares, jednego z najstarszych miast w Hiszpanii, z tego powodu zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Początki miasta sięgają czasów XII w. - XV wieku, kiedy to często było miejscem obrad Kortezów i rezydencją królów kastylijskich. W Alcalá de Henares odwiedzaliśmy Uniwersytet tego miasta z 1499 r. i rodzinny dom Cervantesa.

Dzięki temu wyjazdowi edukacyjnemu młodzież mogła doskonalić znajomość języka hiszpańskiego oraz poznać codzienne zwyczaje Hiszpanów. W czasie wolnym uczniowie, zwyczajem hiszpańskim, próbowali lokalnych przysmaków takich jak tapas, pulpo (ośmiornica), churros, tortilla (omlet hiszpański) lub paella.

2008/2009

Madryt - Toledo - El Escorial

2007/2008

Madryt - Toledo - Segovia