Ikona dostępności
Przycisk zamknięcia
Wyszukaj
Przycisk zamknięcia

Ogłoszenia

XV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon 25 – 26 lutego 2020 r.

14.02.2020 r.

W dniach 25 – 26 lutego 2020 r.  w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbędą się XV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon oraz XIII Europejskie Targi Pracy do zwiedzenia których zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół średnich, a w szczególności tegorocznych maturzystów oraz nauczycieli.  Wydarzenie będzie można zwiedzać 25 lutego – 26 lutego od 9.00-14.00.  WSTĘP  NA TARGI JEST BEZPŁATNY.

W Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie blisko 100 Wystawców, będą to publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. z Anglii, Danii,  Holandii), szkoły policealne, doradcy zawodowi. Dodatkowo odbędą się XIII Europejskie Targi Pracy WorkExpo współorganizowane z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie. Połączenie tych dwóch wydarzeń stwarza doskonałą okazję do zaprezentowania ofert pracy grupie uczniów z całego województwa podkarpackiego, którzy po ukończeniu szkoły będą zamierzali podjąć prace lub zastanawiają się nad swoją ścieżką kariery zawodowej. Oprócz bezpośredniego kontaktu z pracodawcami zwiedzający mają również okazję uczestniczyć w warsztatach, treningach czy konsultacjach z zakresu rynku pracy.

ATRAKCJE I IMPREZY TOWARZYSZĄCE TARGOM EDUSALON:

„LEKCJE INNE NIŻ ZWYKLE” – WARSZTATY DLA UCZNIÓW:

Godz. 25 lutego 2020 r. (wtorek)
9:20-10:00 Technika radiowej identyfikacji obiektów RFID.
(Politechnika Rzeszowska)
10:10-10:50 Jak dobrze prezentować się przed kamerą i mikrofonem.
(Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie)
10:55-11:35 Lekcja współczesnej kryminalistyki: czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw.
(WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa)
11:40-12:25 Negocjacje – transformacja konfliktu w twórcze rozwiązanie.
(Uniwersytet Rzeszowski)
12:30-13:10 Fizyk + Arduino + trochę wolnego czasu, czyli o programowaniu „rzeczy”
(Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie)
Godz. 26 lutego 2020 r. (środa)
9:20-10:00 Współczesne zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa
 (Politechnika Rzeszowska)
10:10-10:50 Zawody, których nie zastąpią roboty. Co studiować, by potem pracować.
(Uniwersytet Rzeszowski)
10:55-11:35 Lekcja współczesnej kryminalistyki: czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw.
(WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa)

Szanowni Państwo, w związku z dużym zainteresowaniem, prosimy o rejestrowanie grup uczniów na spotkania przewidziane w programie (telefonicznie: 515-897-356 e-mailem: malgorzata.s@targirzeszowskie.pl). Grupy zarejestrowane mają pierwszeństwo udziału, na które dokonały zgłoszenia. Grupy nie zarejestrowane będą wpuszczane na salę wykładową w miarę wolnych miejsc. Program lekcji jest na dzień 27 stycznia, może ulec zmianom. Aktualny program będzie dostępny na dwa tygodnie przed targami na stronie: www.edukacja.targirzeszowskie.pl

KIERMASZ „STARYCH” KSIĄŻEK

W ramach XV Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek. Uczestnicy targów będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty książek dla młodzieży, uczniów, studentów
i dorosłych. Na Czytelników będą czekały: poradniki, opracowania literackie, biografie, a także literatura piękna. Zainteresowani odnajdą książki i podręczniki, którymi będą mogli uzupełnić własne księgozbiory.

PORADY PSYCHOLOGÓW

Przy realizacji imprezy współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Rzeszowie. Doradcy tej placówki pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu. Osoby chętne do skorzystania z pomocy doradców zapraszamy do odwiedzenia stoiska Poradni na targach.

Szanowni Państwo, z góry dziękujemy za okazaną pomoc i współpracę w realizacji przedsięwzięcia. Jesteśmy przekonani, że bogata oferta Wystawców pomoże w dokonaniu właściwych wyborów, które spełnią oczekiwania i potrzeby zarówno młodzieży oraz   nauczycieli.

Pełna oferta targów dostępna na stronie www.edukacja.targirzeszowskie.pl

Kontakt:

Karolina Puc

MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie Sp. z o.o. Sp. k
ul. Mieszka 1 48/50, 35-303 Rzeszów
Tel. +48 17 862 61 69
E-mail: karolina@targirzeszowskie.pl
WWW: www.edukacja.targirzeszowskie.pl

Biblioteka
Internat
Działalność SU
Pedagog szkolny
Matura 2024
Latina exercenda
Przydatne linki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij