Uczniowie‎ > ‎

Nasze talenty

W tym miejscu zamieszczamy sylwetki naszych szczególnie uzdolnionych uczniów.

Zachęcamy uczniów IV LO do przedstawiania swoich szczególnych osiągnięć naukowych, sportowych, a także innych ciekawych i pożytecznych zainteresowań. Prosimy o kontakt by uzyskać informację gdzie przesłać materiały napisana np. według wzoru zamieszczonego na dole strony.

Natalia Wcisło

opublikowane: 6 wrz 2016, 10:21 przez Robert Świder   [ zaktualizowane 15 wrz 2016, 05:03 ]

Witam! Nazywam się Natalia Wcisło.
Od 5 lat należę do Składu Podstawowego Kadry Narodowej Polski. Jestem zawodniczką Rangi Światowej i Międzynarodowej. Od 11 lat trenuje Karate Tradycyjne.

Oto moje największe osiągnięcia:


20-21.04.2013 I International Dragon Cup Bochnia - II miejsce kata, III kumite indywidualne,
05.2013 XXIV Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym PZKT - II miejsce enbu, IV miejsce kumite indywidualne,
03.2014 Wratislavia Cup - II miejsce kumite indywidualne,
05.2014 XXV Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym PZKT - III miejsce kumite indywidualne,
09.2014 - uzyskanie stopnia mistrzowskiego 1 Dan,
10.2014 VII Puchar Mistrza - II miejsce kumite indywidualne,
10.2014 XVII Traditional Karate ITKF World Championship - II miejsce kumite i
ndywidualne,
01.2015 Puchar „Dojo Stara Wieś” (
Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki.  Jest wspólnym przedsięwzięciem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego. To unikatowy na skalę światową obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie. Jest największym na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki.),
03.2015 Wratislavia Cup - IV miejsce kata,
03.2015 List gratulacyjny Wojewody za wybitne osiągnięcia sportowe,
03.2015 List gratulacyjny Ministra Sportu za wybitne osiągnięia sportowe,
05.2015 XXVI Mistrz
ostwa Polski w Karate Tradycyjnym PZKT - III miejsce fuku - go, III miejsce kata indywidualne,
07.2015 XXIX Turniej Karate o Puchar Roztocza - II miejsce kata indywidualne, II miejsce kumite indywidualne
10.2015 VIII Puchar Mistrza w Karate Tradycyjnym - II miejsce kumite indywidualne
10.2015 32nd European Traditional Karate Championship - II miejsce kata indywidualne,
03.2016 Wratislavia Cup - III miejsce kata indywidualne, III miejsce kumite indywidualne,
06.2016 XXVII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym PZKT - III miejsce fuku - go,

Martyna Bobra rocznik 2013/2014

opublikowane: 20 sty 2016, 08:48 przez Robert Świder   [ zaktualizowane 15 wrz 2016, 01:53 ]

Nazywam się Martyna Bobra i jestem uczennicą klasy IIIB o profilu biologiczno-chemicznym w IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie.

Mam 18 lat i od 7 roku życia jestem tancerką w zespole "T-8" działającym przy MDK w Rzeszowie i SP nr 8. Treningi prowadzone są przez panią choreograf Dorotę Jandziś oraz Joannę Rzepkę i odbywają się trzy razy w tygodniu po 1,5h, a przed ważniejszymi występami nawet częściej.

Co daje mi taniec? Przede wszystkim odwagę i pewność siebie, a także zdolność do wyrażania emocji. Sukcesy zespołu są okupione ciężką pracą, litrami wylanego potu, a czasem łez i krwi. Pojawiają się też liczne siniaki, kontuzje. Wiem jednak, że jest to droga do spełnienia marzeń.


Podczas wyjazdów, które odbywają się kilka razy do roku, nie tylko uczestniczymy w Mistrzostwach, ale też odwiedzamy ciekawe zakątki świata i zawieramy przyjaźnie na całe życie. Gibraltar, Rosja, Watykan, Włochy, Niemcy, Węgry, Bułgaria, Litwa, Grecja to tylko nieliczne miejsca, które zwiedziłam z "teosiową" rodziną.
Ostatnimi czasy o zespole słyszy się coraz więcej, ponieważ jego osiągnięcia, mimo tego, że zawsze były ogromne, przeszły jednak na jeszcze wyższy poziom! 

 • II miejsce na Mistrzostwach Świata IDO Show Dance w Pradze, 2014 r.
 • II miejsce na Pucharze Świata IDO Show Dance w Rzymie, 2014 r.
 • II miejsce na Mistrzostwach Europy IDO Show Dance na Gibraltarze, 2015 r.
 • II miejsce na Mistrzostwach Europy IDO Show Dance w Riese, 2014 r.
 • II miejsce na Mistrzostwach Europy IDO Show Dance w St. Petersburgu, 2013 r.
 • I miejsce na Krajowych Mistrzostwach IDO Show Dance w Kielcach, 2014 r.
 • III miejsce na Krajowych Mistrzostwach IDO Show Dance w Szczecinie, 2015 r.Zapraszam do odwiedzenia fanpage'a mojego zespołu na facebooku T-8-Rzeszów

Malwina Sala - akrobatyka sportowa rocznik 2013/2014

opublikowane: 21 gru 2015, 00:20 przez Robert Świder   [ zaktualizowane 15 wrz 2016, 01:48 ]

    Nazywam się Ma
lwina Sala i chodzę do kl.3H.
  Moją pasją jest akrobatyka sportowa
. Reprezentuję klub ZKS "Stal" Rzeszów, a moimi trenerami są Robert Sokołowski i Ewelina Fijołek.
   

Jestem tzw. dolną i startuje w konkurencji dwójek kobiet z Mają Stasicką (Gim. Sportowe). Ten zespół tworzymy dwa lata, ale moja przygoda zaczęła się znacznie wcześniej bo w 2006, czyli niemal 10 lat temu.
    Na salę zaprowadziła mnie mama, bo jako dziecko miałam za dużo energii i chciała bym się "wybiegała". To się akurat nie udało, a ja  z roku na rok coraz bardziej nie wyobrażałam sobie życia bez tego sportu. Sportu, który łączy w sobie siłę i delikatność, technikę i taniec, dynamikę i statykę. Pokazuje po prostu piękno i możliwości ludzkiego ciała. Jednak życie akrobaty to nie jest lekki kawałek chleba. Jak w każdym sporcie jest krew,pot,łzy i mnóstwo wyrzeczeń. Wielokrotnie chciałam zrezygnować, gdyż chciałam wreszcie mieć "normalne" życie. Trenuje 6x w tygodniu, ok. 3h dziennie, a niekiedy 5-6h dziennie - np. przed zawodami, czy na wakacjach. Ale tylko w ten sposób spełnia się marzenia. Dla mnie szczególną nagrodą za ciężką pracę było powołanie do kadry narodowej i reprezentowanie Polski na Igrzyskach Europejskich w grupach wiekowych.


Największe sukcesy odniosłam w obecnym składzie:

 • I - Mistrzostwa Polski Seniorów 2015
 • II - Mistrzostwa Polski Juniorów 2015
 • I - Turniej Winobranie 2015
 • I - Turniej Wiosny 2015
 • III - Grand Prix Polski 2015
 • III - Mistrzostwa Polski Seniorów 2014
 • III - Grand Prix Polski 2013
 • XVI - Igrzyska Europejskie w grupach wiekowych

Kaja Skrzek uczennica klasy1b, rocznik 2014/2015

opublikowane: 24 kwi 2015, 00:32 przez Robert Świder   [ zaktualizowane 15 wrz 2016, 01:44 ]

Moja przygoda ze skokami do wody rozpoczęła się gdy miałam 6 lat w 2005 roku.

Na początku kariery sportowej była również  sekcja akrobatyki sportowej, jednak ostatecznie wybrałam skoki do wody. Moim aktualnym trenerem jest Grzegorz Kozdrański , to właśnie on „zaciągnął” mnie na pierwszy trening.
Skoki do wody są bardzo trudnym i wymagającym sportem. Nie każdy jest w stanie wytrwać w tej dyscyplinie sportowej. Na treningach wylewane są krew, pot i łzy. Niekiedy towarzyszy nam również strach przed nowymi skokami oraz napotykamy przeszkody w postaci własnych słabości , które trzeba pokonywać , aby wytrwać w tym sporcie.
Sama na własnej skórze przekonałam się co to znaczy cierpieć w imię sportu. Zaczynając od bolesnych uderzeń o wodę przez ponaciągane mięśnie, uderzenia nogami i rękami o deskę, kończąc na złamanych kościach.
Już jako nastolatka miałam kilka momentów załamania, gdy chciałam porzucić sport i mieć więcej czasu dla siebie i moich przyjaciół. Dzisiaj jestem szczęśliwa, że tego nie zrobiłam, gdyż nie wyobrażam sobie życia bez skoków do wody.
Treningi sprawiają mi radość, pomimo, że trenuje 6 razy w tygodniu po 3-4 godziny dziennie ,
 a pierwszy trening w ciągu dnia rozpoczynam już o 6:45 rano. Jest ciężko, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Pierwsze medale zaczęłam zdobywać jako 8-letnia dziewczynka na zawodach z cyklu Grand Prix.

W późniejszych latach brałam już udział w Mistrzostwach Polski, na których wygrywałam złote medale. Wyjazdy za granice kraju rozpoczęły się gdy miałam 11 lat. Odwiedziłam Zadar, Belgrad i Zagrzeb, gdzie zdobywałam kolejne medale, co motywowało mnie do dalszej pracy. W kwietniu 2012 roku konkurując  z zawodniczkami z całego świata m.in. z USA , Kanady i Australii wywalczyłam srebrny medal na międzynarodowych zawodach w Dreznie. W lipcu 2012 roku po raz pierwszy brałam udział w Mistrzostwach Europy w Grazu w Austrii. Plasowałam się na 7 i 8 miejscach, czyli w ścisłej czołówce najlepszych europejskich zawodniczek. Rok później zdobyłam pierwszy w historii żeński medal Mistrzostw Europy, które odbyły się w Poznaniu. W 2014 roku nie zwolniłam tempa , mimo iż czekały mnie egzaminy gimnazjalne. Po ostatnim egzaminie musiałam samodzielnie dotrzeć na zawody do Niemiec. Miniony rok także był pełen  wyjazdów m.in. do Poznania i Rijeki. Brałam również udział w Mistrzostwach Europy we włoskim Bergamo, gdzie znów dumnie mogłam reprezentować Polskę. We wrześniu odbyłam prawie 15-nasto godzinną podróż za naszą wschodnią granice, a mianowicie do Penzy w Rosji na Mistrzostwa Świata Juniorów. W 2015 roku miałam okazje uczestniczyć w zawodach w norweskim Bergen, skąd przywiozłam dwa złote krążki.
Przez te wszystkie lata zgromadziłam dorobek 91 medali oraz 10 pucharów.
Uczestniczyłam również w programie telewizyjnym „Celebrity Splash”, gdzie wraz z moimi przyjaciółmi byłam odpowiedzialna za część artystyczną programu.
Każde zawody to nowe doświadczenia, miejsca, przyjaciele, których mam porozrzucanych po całej Polsce, Europie i świecie.
Dziś mogę powiedzieć, że było warto poświecić wszystko dla sportu i radości jaką z niego czerpie.Angelika Prucnal uczennica klasy 1b, rocznik 2014/2015

opublikowane: 12 mar 2015, 01:21 przez Robert Świder   [ zaktualizowane 15 wrz 2016, 01:41 ]

Fascynujące, rolkowe przygody Angeliki „Żelki” Prucnal  Barcelona, Berlin, Londyn, Paryż, Pekin, Seul, Singapur...

Moja przygoda z rolkami zaczęła się pięć lat temu w Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie, a teraz jest kontynuowana w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie.
Dzięki namowie koleżanki zapisałam się do „Szkółki Rolkowej Wodzu” prowadzonej m.in. przez Pana K.Tomakę. Ciekawie prowadzone zajęcia i wspaniała atmosfera sprawiły, że zafascynowałam się dyscypliną zwaną Freestyle Slalom Skating składającą się z czterech kategorii: Battle, Classic, Speed Slalom i Jam. W krótkim czasie przekonałam się, że systematyczne treningi dają nie tylko dużą satysfakcję, ale i rezultaty. To z kolei motywowało mnie do większego wysiłku i dalszej pracy. Pomimo otartych kolan, łokci, podartych spodni, małej ilości wolnego czasu, nie zniechęcałam się. Coraz lepiej sprawdzałam się w zawodach, co utwierdzało mnie w przekonaniu, że warto mieć pasję. Od trzech lat systematycznie biorę udział nie tylko w krajowych, ale i międzynarodowych zawodach, co pozwala mi zdobywać medale i zajmować liczące się miejsca a także zwiedzać świat. Wszystko zaczęło się od Paryża, w maju 2011 roku. Później był Berlin, Londyn i Geisingen, gdzie w Mistrzostwach Świata (konkurencja Speed Slalom Junior) zajęłam V miejsce. Następny rok również obfitował w częste wyjazdy za granicę. Tym razem był to Paryż, później Barcelona, następnie Berlin i sukces – IV miejsce w Mistrzostwach Europy w konkurencji Battle i Slide. Z dobrej strony pokazałam się również w Londynie. Zdobyłam srebrny medal w konkurencjach Speed Slalom i Classic oraz brązowy w kategorii Battle. Kolejnym miastem, które odwiedziłam był Mediolan. Po ciężkiej walce wróciłam z IV miejscem w konkurencji Battle. Rok 2013 także wypełniają podróże.

Tym razem, w nagrodę za VI pozycję w światowym rankingu konkurencji - Freestyle Slalom Women, zostałam zaproszona do Azji. Najpierw odwiedziłam Koreę Południową biorąc udział w zawodach w Seulu. Walcząc głównie z Azjatkami, zdobyłam brązowy medal w konkurencji Classic. Dalsza podróż i konkurowanie zaprowadziły mnie do Chin. Tym razem Azjatki „wzięły górę”, a czarę goryczy zrekompensował mi Pekin swoim pięknem i zabytkami. Na długo w mojej pamięci pozostanie Zakazane Miasto, a także pokonanie Muru Chińskiego. Niedługo później dostałam tytuł „najlepszej Europejki” podczas Mistrzostw Europy w Warszawie. W 2014 również nie było nudno – tuż przed egzaminami gimnazjalnymi zdobyłam brąz w Paryżu i Hannowerze. Była to dla mnie wielka motywacja, aby przygotować się do kolejnych zawodów. Sezon zaowocował potrójnym wicemistrzostwem Polski  w trzech konkurencjach. Miałam również okazję wybrać się do Singapuru i Chin skąd przywiozłam 3 miejsce, jednak najważniejsze były dla mnie nagrody z Mistrzostw Świata w Paryżu – za 3 miejsce w światowym rankingu w kategorii Slides oraz za nagranie jednego z najlepszych filmów rolkarskich. Każde zawody to nowe doświadczenia, nowi ludzie i nowe miejsca, które wiele zmieniły w moim życiu. Podjęta pięć  lat temu decyzja była bardzo trafiona. Wprawdzie przewróciła moje życie do góry nogami, ale nauczyła mnie więcej niż niejeden podręcznik. Zapraszam do obejrzenia jednego z moich filmików.


https://www.youtube.com/watch?v=6TbbJqlcatQ

Angelika Prucnal

Izabela Matias

opublikowane: 13 lut 2014, 13:44 przez Maciej Piotrowski

Izabela Matias jest uczennicą klasy 3b, rocznik 2011/2012.

Od wielu lat, jako zawodniczka sekcji akrobatyki sportowej działającej w klubie ZKS STAL Rzeszów, reprezentuje nasz region na ogólnopolskich oraz międzynarodowych zawodach w akrobatyce sportowej. 


Jej główne osiągnięcia to:
 • I miejsce - Grand Prix Polski 2011 
 • II miejsce- Mistrzostwa Polski Seniorów 2012 
 • I miejsce - Mistrzostwa Polski Juniorów 2013 
 • II miejsce- Puchar Polski Seniorów 2013 
 • II miejsce - Grand Prix Polski 2013 
 • I miejsce - Ogólnopolski Turniej pod Wawelem 2013 
 • VII miejsce- Mistrzostwa Europy w Portugalii 2013
W uznaniu umiejętności oraz postępów Izabela została powołana do Kadry Narodowej oraz otrzymała możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy 2013.

Podczas Mistrzostw Europy w akrobatyce sportowej, które odbyły się w dniach 16-21 X 2013r. w Lizbonie zajęła VII miejsce. 
Dzięki uzyskanemu wynikowi Izabela otrzymał możliwość uczestnictwa w Mistrzostwach Świata, które odbywać się będą w 2014r. 


Bartosz Ludera

opublikowane: 13 lut 2014, 09:30 przez Maciej Piotrowski   [ zaktualizowane 15 lut 2014, 02:20 ]

Bartosz Ludera jest uczniem klasy 1e, rocznik 2013/2014.

Od wielu lat, jako zawodnik sekcji akrobatyki sportowej działającej w klubie ZKS STAL Rzeszów, reprezentuje nasz region na ogólnopolskich oraz międzynarodowych zawodach w akrobatyce sportowej. 


Jego ciężka praca, zaangażowanie oraz systematyczność zaowocowały wysokimi wynikami sportowymi :D

Startując w dwójce mieszanej zdobył:
 • brązowy medal - Grand Prix Polski 2012;
 • srebrny medal - Turniej Pod Wawelem 2013;
 • srebrny medal - Mistrzostwa Polski Seniorów 2013;
 • srebrny medal - Puchar Polski 2013
 • złoty medal - Grand Prix Polski 2013
 • złoty medal - Mistrzostwa Polski Seniorów 2012
 • 5 miejsce - Mistrzostwa Europy 2013

W uznaniu jego umiejętności oraz postępów został powołany do Kadry Narodowej oraz otrzymał możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy 2013.

Mistrzostwa Europy w akrobatyce sportowej,  odbyły się w dniach 16-21 X 2013r. w Lizbonie. Na tych zawodach Bartek wywalczył 5 miejsce. Dzięki uzyskanemu wynikowi Bartek otrzymał możliwość uczestnictwa w Mistrzostwach Świata, które odbywać się będą w 2014r. Mistrzostwa Europy 2013Michalina Wąsacz

opublikowane: 2 kwi 2013, 11:40 przez Olga Filipek   [ zaktualizowane 3 kwi 2013, 02:12 ]

Michalina Wąsacz jest uczennicą klasy 3g, rocznik 2012/2013.

Już w szkole podstawowej działała w samorządzie szkolnym: przez trzy lata była przewodniczącą klasy, przez dwa lata - przewodniczącą szkoły.  W pierwszej klasie liceum została laureatka konkursu Ośmiu wspaniałych. Obecnie jest zastępcą przewodniczącego klasy 3g i aktywnie działa w samorządzie szkolnym.Od 2005 r. należy do 51 Drużyny Harcerskiej Żuawi im. Signi 1863. Od kilku lat prowadzi własny zastęp. Organizuje gry, biwaki, obozy itp.


Od 2008 r. Michalina działa w grupie rekonstrukcyjnej, która powstała przy tej drużynie. W 2012 r. grała w filmie o Powstaniu Styczniowym.

Jako wolontariuszka bierze udział w wielu akcjach:
 • Bank Żywności
 • Fundacja Dziewczynka z zapałkami
 • pomoc w akcjach ratunkowych i opiece nad dziećmi w czas
 • czyszczenie grobów na cmentarzu Orląt Lwowskich na Ukrainie
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • śpiewa w Domu Opieki Społecznej

Paulina Duda

opublikowane: 2 mar 2013, 09:55 przez Olga Filipek   [ zaktualizowane 2 mar 2013, 10:00 ]

Paulina jest uczennicą klasy 3g, rocznik 2012/2013. Jej pasją jest taniec.

Już jako uczennica szkoły podstawowej rozwijała swój talent taneczny w Szkole Tańca Towarzyskiego Aksel oraz Akademii Tańca Jazzowego Sens-Dance. Dorastając szkoliła się także pod kierunkiem instruktorów szkoły tańca Street Life oraz instruktorów Fabryki Tańca Ulicznego.

Uczestniczyła w obozach tanecznych m.in. obóz taneczny Street Life, obóz dancehallowy to Di Dancehall 2011 oraz licznych warsztatach m.in.z Ilona Tadla - finalistka Dancehall Queen , Urszula Afro Fryc - Dancehall Queen, Malwina Żygowska, Michalina Rudek, Andrey Boyko, Cookie Monster-Dhk, Mateusz Nowak. Posmakowała takich styli jak: hip hop, modern jazz, lady dance, taniec towarzyski, ragga dancehall, reggaeton.

Mając 16 lat pracowała w Szkole Tańca Lilla House mającą swą siedzibę w Rzeszowie, szkoląc takiego stylu jak dancehall, który jest najbliższy jej sercu. Obecnie prowadzi dwa zespoły taneczne w Rzeszowie: Wild Bounce i Jamaica Bounce oraz warsztaty taneczne m.in. w Dębicy.

W przyszłości chciałaby otworzyć swoją szkołe tańca, dzieki czemu będzie mogła nie tylko rozwijać swój talent ale również rozwijać go u innych.

Michał Bierut

opublikowane: 26 lut 2013, 08:34 przez Magdalena Świdrak   [ zaktualizowane 22 mar 2013, 02:33 przez Olga Filipek ]

Uczeń klasy 1i, rocznik 2012/2013, Michał trenuje Judo i Jiu-Jitsu.

Już jako uczeń szkoły podstawowej Michał zajął II i III miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Judo. W gimnazjum znalazł się na pierwszym miejscu w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Judo.

Ostatnim osiągnięciem Michała jest zajęcie I miejsca w Turnieju Brazylijskiego Jiu-Jitsu w Koszycach 29 września 2012 roku.

Talent i rozwój młodego sportowca wspierają trenerzy i koledzy z klubu sportowego. Michał interesuje się wszystkimi dyscyplinami sportów walki, rozwija umiejętności językowe. 

W przyszłości chciałby skończyć studia medyczne i oczywiście doskonalić się w Jiu-Jitsu.
Walkę Michała można zobaczyć tutaj

1-10 of 13

ĉ
Olga Filipek,
16 paź 2012, 13:17