Uczniowie‎ > ‎Nasze talenty‎ > ‎

Angelika Prucnal uczennica klasy 1b, rocznik 2014/2015

opublikowane: 12 mar 2015, 01:21 przez Robert Świder   [ zaktualizowane 15 wrz 2016, 01:41 ]
Fascynujące, rolkowe przygody Angeliki „Żelki” Prucnal  Barcelona, Berlin, Londyn, Paryż, Pekin, Seul, Singapur...

Moja przygoda z rolkami zaczęła się pięć lat temu w Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie, a teraz jest kontynuowana w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie.
Dzięki namowie koleżanki zapisałam się do „Szkółki Rolkowej Wodzu” prowadzonej m.in. przez Pana K.Tomakę. Ciekawie prowadzone zajęcia i wspaniała atmosfera sprawiły, że zafascynowałam się dyscypliną zwaną Freestyle Slalom Skating składającą się z czterech kategorii: Battle, Classic, Speed Slalom i Jam. W krótkim czasie przekonałam się, że systematyczne treningi dają nie tylko dużą satysfakcję, ale i rezultaty. To z kolei motywowało mnie do większego wysiłku i dalszej pracy. Pomimo otartych kolan, łokci, podartych spodni, małej ilości wolnego czasu, nie zniechęcałam się. Coraz lepiej sprawdzałam się w zawodach, co utwierdzało mnie w przekonaniu, że warto mieć pasję. Od trzech lat systematycznie biorę udział nie tylko w krajowych, ale i międzynarodowych zawodach, co pozwala mi zdobywać medale i zajmować liczące się miejsca a także zwiedzać świat. Wszystko zaczęło się od Paryża, w maju 2011 roku. Później był Berlin, Londyn i Geisingen, gdzie w Mistrzostwach Świata (konkurencja Speed Slalom Junior) zajęłam V miejsce. Następny rok również obfitował w częste wyjazdy za granicę. Tym razem był to Paryż, później Barcelona, następnie Berlin i sukces – IV miejsce w Mistrzostwach Europy w konkurencji Battle i Slide. Z dobrej strony pokazałam się również w Londynie. Zdobyłam srebrny medal w konkurencjach Speed Slalom i Classic oraz brązowy w kategorii Battle. Kolejnym miastem, które odwiedziłam był Mediolan. Po ciężkiej walce wróciłam z IV miejscem w konkurencji Battle. Rok 2013 także wypełniają podróże.

Tym razem, w nagrodę za VI pozycję w światowym rankingu konkurencji - Freestyle Slalom Women, zostałam zaproszona do Azji. Najpierw odwiedziłam Koreę Południową biorąc udział w zawodach w Seulu. Walcząc głównie z Azjatkami, zdobyłam brązowy medal w konkurencji Classic. Dalsza podróż i konkurowanie zaprowadziły mnie do Chin. Tym razem Azjatki „wzięły górę”, a czarę goryczy zrekompensował mi Pekin swoim pięknem i zabytkami. Na długo w mojej pamięci pozostanie Zakazane Miasto, a także pokonanie Muru Chińskiego. Niedługo później dostałam tytuł „najlepszej Europejki” podczas Mistrzostw Europy w Warszawie. W 2014 również nie było nudno – tuż przed egzaminami gimnazjalnymi zdobyłam brąz w Paryżu i Hannowerze. Była to dla mnie wielka motywacja, aby przygotować się do kolejnych zawodów. Sezon zaowocował potrójnym wicemistrzostwem Polski  w trzech konkurencjach. Miałam również okazję wybrać się do Singapuru i Chin skąd przywiozłam 3 miejsce, jednak najważniejsze były dla mnie nagrody z Mistrzostw Świata w Paryżu – za 3 miejsce w światowym rankingu w kategorii Slides oraz za nagranie jednego z najlepszych filmów rolkarskich. Każde zawody to nowe doświadczenia, nowi ludzie i nowe miejsca, które wiele zmieniły w moim życiu. Podjęta pięć  lat temu decyzja była bardzo trafiona. Wprawdzie przewróciła moje życie do góry nogami, ale nauczyła mnie więcej niż niejeden podręcznik. Zapraszam do obejrzenia jednego z moich filmików.


https://www.youtube.com/watch?v=6TbbJqlcatQ

Angelika Prucnal

Comments