Ikona dostępności
Przycisk zamknięcia
Wyszukaj
Przycisk zamknięcia

Aktualności

W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich

09.03.2024 r.

W dniach 26-27 lutego br. w Centrum Młodzieży w Rzeszowie odbył się II Kongres Samorządów Uczniowskich  zorganizowany przez Radę Młodzieży Rzeszowa.

W pierwszym dniu spotkania jednym z ważniejszych punktów programu było przedstawienie wyników ankiety skierowanej do uczniów i nauczycieli rzeszowskich szkół ponadpodstawowych. Po przerwie kawowej odbyło się spotkanie z Hubertem Tałdajem, który opowiedział nam o budowaniu sprawczości w relacjach dorosły - uczeń, natomiast pani Renata Magierska oraz pan Kamil Skrzypiec poruszyli temat odczarowania mitu "złego" nauczyciela. Rozmawialiśmy także  o relacjach w szkole. Pod koniec pierwszego dnia odbyły się specjalne warsztaty dla uczniów i opiekunów, podczas których omawialiśmy konkretne problemy szkół i poszukiwaliśmy rozwiązań, które mogą poprawić nasze środowisko edukacyjne. W międzyczasie pani Monika Khan poprowadziła warsztat na temat wykorzystania technologii w działaniach samorządu uczniowskiego.

Drugi dzień kongresu rozpoczął się od omówienia podstawy programowej. Dyskusję podczas tej części programu można uznać za bardzo udaną, gdyż zostało poruszonych wiele ważnych kwestii. Po przerwie kawowej odbył się panel pod nazwą "Jak rozwiązać miejski węzeł gordyjski?". Hubert Cierpich wprowadził nas w temat, opowiadając o wszechobecnej betonozie naszego miasta. Chciał zachęcić zebranych, aby zaproponowali pomysły zmian na lepsze, ale także podzielili się spostrzeżeniami, co im przeszkadza w Rzeszowie w tym zakresie.

Później Leon Mazur omówił temat rozwoju budownictwa nowych tras kolejowych w naszym mieście. Oba tematy się przeplatały, a widownia miała zarówno wiele pytań, jak i historii do opowiedzenia, związanych z tymi tematami. Następnie odbył się panel Dominika Mejchera pt. "Prawa i obowiązki ucznia". Podczas panelu, opowiedział on nam o prawach i obowiązkach ucznia, przed wszystkim chcąc wskazać podstawowe prawa, jakie nam przysługują w środowisku szkolnym i jak możemy te prawa chronić. Rozważyliśmy dodatkowo parę mitów, często obecnych w szkolnych statutach, a które są sprzeczne z obowiązującym prawem i podyskutowaliśmy, dlaczego w ogóle musimy znać swoje prawa i obowiązki. Podsumowanie oraz podziękowanie za udział w kongresie skierowane do obecnych zamknęły spotkanie.

Z ramienia Samorządu Uczniowskiego na kogresie obecny był przewodniczący - Michał Murjas i członkowie SU - Adrian Sosnowski oraz Jakub Mazur, a także opiekunowie – prof. Marcin Sobczak i prof. Ewa Stafiej - pedagog.

W kongresie wzięły także udział uczennice naszej szkoły, a jednocześnie członkinie Rady Młodzieży Rzeszowa - Martyna Furman-Kuraś z klasy 4c oraz Julia Bielenda z klasy 3c.

Galeria zdjęć
  • W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich - 0
  • W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich - 1
  • W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich - 2
  • W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich - 3
  • W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich - 4
  • W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich - 5
  • W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich - 6
  • W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich - 7
  • W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich - 8
  • W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich - 9
  • W kręgu naszych spraw - sprawozdanie z III Kongresu Samorządów Uczniowskich - 10
Biblioteka
Internat
Działalność SU
Pedagog szkolny
Matura 2024
Latina exercenda
Przydatne linki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij