Informacje‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

IX Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

opublikowane: 9 gru 2015, 13:46 przez Agnieszka Kulig   [ zaktualizowane 12 gru 2015, 09:47 ]

W dniu 2.12.2015r. w IV LO odbyła się IX edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

Jury w składzie: prof. Sabina Jezuit, prof. Agnieszka Kulig ,  prof. Paulina Krupa, prof. Luis Delgado, prof. Sławomir Andres oraz p. Marcin Habaj - dyrektor Szkoły Muzycznej "Triolka" i p. Marcelina Bieniarz -nauczyciel emisji głosu ze Szkoły Muzycznej Triolka, oceniało  15 wykonawców z różnych klas.

Różnorodność repertuaru, wysoki poziom wykonania i aranżacji muzycznych tegorocznych uczestników konkursu zachwyciły wszystkich.

Jury przyznało wyróżnienia dla  Karoliny Woś z kl.1f za świadomą prezentację imponujących możliwości  wokalnych i oryginalny dobór repertuaru. Wioletta Wanat z kl.2f i Ewa Rodzoń z kl.2b wyróżnione zostały za naturalną, złożoną  interpretację utworu muzycznego  oraz swobodę sceniczną.

III miejsce  ex aequo zdobyły:  Alicja Kuraś z kl.3a i Patrycja Mulawa z kl.2c. W obu przypadkach doceniono emocjonalną autentyczność wokalistek oraz niepozbawione finezji wykonania piosenek.

II miejsce jury przyznało Wiktorowi Kędzierskiemu z kl.1e, którego występ oceniono jako głęboko poruszający i którego sprawność warsztatową uznano za ponadprzeciętną.

I miejsce zdobyła Diana Szeliga z kl. 1f, zwracając uwagę swoistą zgodnością brzmienia utworu muzycznego, swojej intonacji, intencji i gestu scenicznego.           

Jurorzy zdecydowali o przyznaniu nagrody Grand Prix dla Justyny Matuły z kl.2j, która zeprezentowała bezdyskusyjnie najciekawszą aranżację, najwyższy poziom muzyczny i dojrzałość interpretacji utworu.

Wyróżnienia przyznane przez Szkołę Muzyczną Triolka zdobyli Weronika Jakielaszek z kl. 1a i Adrian Ślusarz z kl. 2c.

Wymienieni  uczestnicy zostają nagrodzeni kursami językowymi i muzycznymi,  nagrodami rzeczowymi  ufundowanymi przez sponsorów oraz dniami wolnymi od pytania.

Organizatorzy dziękują młodym artystom za przygotowanie i prezentację utworów, opiekunom za pomoc, sponsorom za ufundowanie nagród w postaci kursów językowych, nagród książkowych i rzeczowych.

Sponsorzy tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej:

·         Szkoła Języków Obcych Professional English School - kurs j. angielskiego o wartości 1350zł oraz nagrody rzeczowe

·         Szkoła Języków Obcych Promar - 4 kursy j. obcego o wartości 300zł oraz nagrody rzeczowe

·         Wydawnictwo Macmillan - nagrody rzeczowe i książkowe

·         Szkoła Muzyczna Triolka - kursy śpiewu i nauki gry na instrumencie o wartości 360 i 240zł

 

Comments