Szukaj

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RZESZOWIE

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

WRZESIEŃ

02. (poniedziałek)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

godz. 8:00 – klasy II i III spotkanie na placu apelowym przed wejściem do szkoły, następnie spotkanie z wychowawcami w salach;

godz. 9:00 – msza w kościele O.O. Dominikanów;  

godz. 10:00 – klasy I po gimnazjum i po szkole podstawowej – spotkanie na placu apelowym przed wejściem do szkoły, następnie spotkanie z wychowawcami w salach;

godz. 8:45 – zakładanie dzienników – wychowawcy klas II i III w salach 4 i 6;

godz. 11:30 – zakładanie dzienników oraz drukowanie 1. strony arkusza – wychowawcy klas I po gimnazjum i po szkole podstawowej w salach 4 i 6

04. (środa)

godz. 17:00 – spotkanie Dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów klas II

godz. 18:00 – spotkanie Dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów klas I po gimnazjum

(spotkania odbędą się w małej sali gimnastycznej, po nich spotkania z wychowawcami
w salach)

05. (czwartek)

godz. 17:00 – spotkanie Dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów klas III

godz. 18:00 – spotkanie Dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów klas I po szkole podstawowej

(spotkania odbędą się w małej sali gimnastycznej, po nich spotkania z wychowawcami
w salach)

18. (środa)

godz. 15:30 – rada szkoleniowa dotycząca organizowania wycieczek szkolnych

26. (czwartek)

Otrzęsiny klas I po gimnazjum – impreza przygotowana przez  uczniów klasy 2a wraz z wychowawcą p. Piotrem Drągiem

27. (piątek)

Otrzęsiny klas I po szkole podstawowej – impreza przygotowana przez  uczniów klasy 2e wraz
z wychowawcą p. Marcinem Sobczakiem;

Pielgrzymka do Częstochowy uczniów klas III

28. (sobota)

Marsz na szlakach niepodległości w ramach programu PTTK – impreza przygotowana przez
p. Małgorzatę Szczupakowską oraz p. Sabinę Magryś

30. (poniedziałek)

Ostateczny termin składania wstępnych deklaracji maturalnych przez uczniów klas III

Wychowawcy wszystkich klas realizują na zajęciach z wychowawcą temat: Rocznica wybuchu II wojny światowej i Inwazji Radzieckiej.

Akcja informacyjna na terenie szkoły „Sprzątanie świata” – uczniowie klasy 1cs wraz z wychowawcą p. Marzeną Hajduk-Stelmachowicz.

 

PAŹDZIERNIK

02. (środa)

Konsultacje dla rodziców

14. (poniedziałek)

Dzień Edukacji Narodowej – dzień wolny od zajęć dydaktycznych (dyżury nauczycieli)

15. (wtorek)

Audycja z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy 1Gg wraz z wychowawcą p. Anną Liszak

Koniec października – ROCKOWIRÓWKA – Festiwal polskiej klasyki rockowej;

Sprzątanie grobów – uczniowie klasa 1ds wraz z wychowawcą p. Agnieszką Kwiecień;

   Wizyta na cmentarzach – złożenie symbolicznych wiązanek i zapalenie zniczy na grobach

   zmarłych nauczycieli IV LO – uczniowie klasy 2a wraz z Dyrekcją Szkoły

 

LISTOPAD

08. (piątek)

Koncert Zaduszkowy – przygotowany przez Samorząd Uczniowski oraz uczniów klasy 2B wraz z wychowawcą p. Dominikiem Nyklem

12. (wtorek)

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych; godzina dla hymnu – program przygotowany przez uczniów klasy 1Gs oraz 1Hs wraz z wychowawcami p. Barbarą Popieluch oraz p. Małgorzatą Szczupakowską

14. (czwartek)

Spotkanie zespołu wychowawczego przed wywiadówką na długiej przerwie

15. (piątek)

Wywiadówka śródroczna

20.-25. (środa-poniedziałek)

Matury próbne: j. polski, matematyka, j. obcy, matura rozszerzona z wybranego przedmiotu

Uczniowie klas I i II w tych dniach uczyć będą według zmienionego planu lekcji

 

GRUDZIEŃ

20. (piątek)

Cztery lekcje według skróconej wersji dzwonków; wspólne kolędowanie – program przygotowany przez księży/katechetów oraz p. Katarzynę Dziedzic

Wigilie klasowe od godz. 10:00 dla chętnych klas

21.12 – 01.01

(sobota-środa)

Przerwa świąteczna

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

Dzień Ochrony Przyrody – akcja informacyjna na terenie szkoły – uczniowie klasy 1As wraz z wychowawcą p. Dorotą Gajdek.

 

STYCZEŃ

07. (wtorek)

Spotkanie wychowawców klas III z wicedyrektorem szkoły w sprawie Dyplomów Kopernikowskich

13.-24. (poniedziałek-piątek)

Ferie zimowe

 

LUTY

01. (sobota)

Studniówka dla uczniów klas III

04. (wtorek)

Konferencja Klasyfikacyjna

07. (piątek)

Ostateczny termin składania deklaracji maturalnych dla uczniów klas III;

Wywiadówka półroczna

10. (poniedziałek)

Rozpoczęcie II półrocza – zmiana planu lekcji

11. (wtorek)

Konferencja Plenarna

14. -18. (piątek-wtorek)

Dzień Patrona – część artystyczna głównej imprezy – przygotowana przez p. Piotra Spychałę;

Lekcje kopernikowskie dla klas I przygotowują uczniowie klasy 2C wraz z wychowawcą p. Bartłomiejem Prokopem;

Prezentacja Laureatów Dyplomów Kopernikowskich i ich osiągnięć dla klas II przygotowują uczniowie klasy 1Ag wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Chomań

Targi edukacyjne – klasy odpowiedzialne za przygotowanie prezentacji szkoły – klasa 1Eg oraz 2H wraz
z wychowawcami p. Agnieszką Piwińską-Malec  i p. Dorotą Guzek

 

MARZEC

Rekolekcje wielkopostne – program przygotowują księża katecheci. W tych dniach obowiązywał będzie zmieniony plan lekcji

20. (piątek)

Dzień Wiosny – za organizację tego dnia odpowiedzialni są uczniowie klas 1Bg, 1Bs oraz 2i wraz z wychowawcami p. Ewą Kowal, p. Anetą Żmudziejewską oraz p. Elżbietą Kołcz

27. (piątek)

Wywiadówka dla rodziców uczniów wszystkich klas

 

KWIECIEŃ

09.-14. (czwartek-wtorek)

Ferie wielkanocne

21. (wtorek)

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna, szkolenie dla wychowawców klas III przed drukowaniem świadectw oraz arkuszy

22. (środa)

Audycja oraz akcja informacyjna z okazji Dnia Ziemi przygotowana przez uczniów klas 1Fg oraz 1Fs wraz z wychowawcami p. Renatą Gębicą oraz p. Katarzyną Kozimor

24. (piątek)

Uroczyste zakończenie roku dla uczniów klas III

godz. 10:30 – msza św. w kościele O.O. Dominikanów

godz. 12:00 – część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 2J wraz z wychowawcą p. Anną Zawadą

Za zakup i wręczenie pamiątkowych kubków odpowiedzialni są uczniowie klasy 2E wraz z wychowawcą p. Marcinem Sobczakiem

Dzień Otwarty Szkoły – uczniowie klas 1Cg oraz 1Hg wraz z wychowawcami p. Eweliną Hermą oraz p. Wiesławem Baciem

Miesiąc kultury zdrowotnej – akcja na terenie szkoły –uczniowie  klasy 1Es wraz z wychowawcą p. Moniką Kędzierską-Zych.

27. (poniedziałek)

Zmiana planu lekcji

30. (czwartek)

Akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów klas 2F oraz 2G wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Żabińską-Osowy oraz p. Markiem Stysiem.

W tym dniu lekcje trwają do godz. 12:50. a następnie uczniowie klas I i II wraz z przewodniczącymi zespołów nadzorujących przebieg matur pisemnych uczestniczą w przygotowaniu sal na maturę.

 

MAJ

04. (poniedziałek)

Początek egzaminów maturalnych

04.-06. (poniedziałek-środa)

Dni wolne od zajęć edukacyjnych dla uczniów klas I oraz II

27. (środa)

Konsultacje dla rodziców uczniów klas I oraz II

 

CZERWIEC

12. (piątek)

Dzień wolny od zajęć edukacyjnych – dyżury nauczycieli

23. (wtorek)

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna

26. (piątek)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

godz. 8:00 – msza św. w kościele O.O. Dominikanów

godz. 9:15 – zakończenie roku na placu apelowym szkoły, następnie rozdanie świadectw w salach

godz. 10:30 – Plenarna Rada Pedagogiczna

 

LIPIEC

03. (piątek)

Termin ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego i rozdanie świadectw maturalnych przez wychowawców klas trzecich

Biblioteka
Internat
Działalność SU
Pedagog szkolny
Matura 2020
Łacina w 4 LO
Przydatne linki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij informację o plikach Cookies