Ikona dostępności
Przycisk zamknięcia
Wyszukaj
Przycisk zamknięcia

Aktualności

Międzynarodowa wizyta studyjna w ramach projektu “No cyberbullying at the school!”

11.07.2018 r.

W dniu 5 lipca 2018 r. w ramach projektu „No cyberbullying at the school!” Dyrektor Szkoły Profesor Oświaty mgr Danuta Stępień gościła liczną delegację nauczycieli, dyrektorów szkół oraz pedagogów z czterech zagranicznych instytucji reprezentujących różne kręgi kulturowe.

Współpraca międzynarodowa jest domeną IV  LO od lat. W przyszłym roku szkolnym świętować będziemy jubileusz 30-lecia wymiany ze szkołą z Tostedt (pod Hamburgiem). IV Liceum Ogólnokształcące jako pierwsza szkoła w Polsce realizowała (w ramach pilotażu) program Comenius z partnerami z Finlandii, Norwegii, Portugalii, Włoch i z Niemiec.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż IV LO to szkoła będąca źródłem inspiracji i najlepszych dostępnych praktyk w zakresie nie tylko w edukacji, ale także wychowania.

W ramach międzynarodowej wizyty studyjnej w ramach projektu „No cyberbullying at the school!” Dyrektor Szkoły Profesor Oświaty mgr Danuta Stępień gościła liczną delegację nauczycieli, dyrektorów szkół oraz pedagogów z czterech zagranicznych instytucji reprezentujących różne kręgi kulturowe:

 - Faik Erbagi Ortaokulu – Ankara, Turcja (koordynator)

- Ankara Milli Egitim Mudurlugu – Ankara, Turcja

- Stowarzyszenie „Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości” – Rzeszów, Polska

- Ud’Anet Srl – Torrevecchia Teatina, Włochy

- Agrupamento de Escolas de Moure e Ribeira do Neiva – Vila Verde, Portugalia

Przyjechali oni właśnie do IV LO w Rzeszowie, aby w ramach tzw. Partnerstw Strategicznych Programu Erasmus+ skorzystać z naszej wiedzy oraz wymienić się doświadczeniami. Chcieli bezpośrednio podsumować dotychczas zrealizowane międzynarodowe działania mające na celu ochronę młodzieży przed konsekwencjami nieprzemyślanych i niewłaściwych działań w sieci.
Głównym celem projektu jest bowiem podniesienie świadomości na temat teoretycznych i praktycznych aspektów dotyczących cyberprzemocy. W tym kontekście istotny jest przegląd dotychczasowych działań prewencyjnych podejmowanych w celu zapobiegania nękaniu w sieci, szczególnie w krajach partnerskich. Ustalenie istoty, skali, zasięgu, interesariuszy oraz kierunku ewolucji wspomnianego zjawiska pozwala na opracowanie (w wyniku wdrażania benchmarkingu) optymalnych i interdyscyplinarnych rozwiązań edukacyjnych i wychowawczych.  Skorzystają na tym wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie. Należy pamiętać, iż Internet ciągle ewoluuje i należy bacznie śledzić nowe trendy i zagrożenia.

W ramach projektu odbywają się cykliczne programy szkoleniowe, w których uczestniczą przedstawiciele instytucji partnerskich. Podczas tych warsztatów uczestnicy poznają zjawisko cyberbullyingu i jego specyfikę w danym kraju. Ponadto zgłębiają metody zapobiegania temu zjawisku oraz sposoby pomocy ofiarom i ich rodzinom.

Link do zdjęć

https://drive.google.com/drive/folders/1WgCDoKAKSMvw9OWYVn_BGv2_VzckDUrm?usp=sharing,

 

Galeria zdjęć
  • Międzynarodowa wizyta studyjna w ramach projektu “No cyberbullying at the school!” - 0
  • Międzynarodowa wizyta studyjna w ramach projektu “No cyberbullying at the school!” - 1
Biblioteka
Internat
Działalność SU
Pedagog szkolny
Matura 2024
Latina exercenda
Przydatne linki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij